Tasarruf sağlamanın şart ve elzem olduğu bu devirde klima sıcaklık ayarı nasıl olmalıdır? Bunun için klimanızı belli aralıklarda tutmanız gerekmektedir. Örneğin yaz için klimanızın ayarını 23 – 26 arasında tutarken kış içinse 20 – 24 aralığında tutulması gerekmektedir. Eğer en sıcak ve en soğuk ayarda klimanızı kullanırsanız bu durumda klima daha fazla yakmaya başlayacak ve cebinize de daha fazla masraf oluşturacaktır.

Siz de tüm bunlara dikkat ederek ayarlama yapabilir böylece daha fazla tasarruf elde edebilirsiniz. Doğru aralıklarda kullanmak oldukça tasarruf sağlayan detaylar arasında yer almaktadır. Dereceyi, ne kadar yükseltir ya da düşürürseniz klimanızın o kadar fazla çalışması gerekecektir.

Doğru sıcaklık ayarı yapmak oldukça önemli detaylar arasında yer almaktadır. Siz de hangi dereceler arasında çalıştırmanız gerektiğini bilerek kar ve tasarruf sağlayabilirsiniz. Elektrik faturalarının tavan yaptığı bu dönemlerde ufak detaylarla faturaların beklenenden yüksek gelmesinin önüne geçebilirsiniz. Klima sıcaklık ayarlı nasıl olmalıdır? Sorusuna da bu yazımızdan yanıt bulabilir ve buna bağlı ayarlamalar yapabilirsiniz.

Klima Sıcaklık Ayarı

Klimanızın ayarını yaparak ona uygun olarak kullanabilirsiniz. Siz de tasarruf sağlamak ve aynı zamanda kışın ısınmak ve yazın serinlemek istiyorsanız yapmanız gereken tek şey klimaların kullanılması gereken sıcaklıklara uymak olacaktır. Böylece klima açarken fatura ne gelir diye korkmayacak ve özgürce kullanabileceksiniz. Klima sıcaklık ayarı ideali 20 – 24 derecedir. Bunlara dikkat ederek siz de doğru ayarda kullanabilir ve tasarruf sağlayabilirsiniz.

Kullanım sıklığını arttırdığınızda bile doğru derecede klimayı kullandığınızda tasarruf sağlamış olacaksınız. Doğru sıcaklık ayarı için verilen aralığı kullanabilirsiniz. Aynı zamanda tasarrufu arttırmak için de a++ sınıfında bulunan klimaları tercih edebilirsiniz. Gerekli tasarruf detaylarını öğrenmek için firmamızla iletişime de geçebilirsiniz. Klima sıcaklık ayarını doğru yapmak cebinizi katkı sağlamanıza neden olacak temel etkenlerden biridir.

Klima Kış Modu

Klimanızı kış aylarında sıcak üflemesi için ayarlamanız ve yaz modundan kı moduna almanız gerekmektedir. Bu süreç de oldukça kolaydır. Bunun için yapanız gereken klima kumandasında ayarı yapmaktır. Her klimanın ve markanın ayarı değişim gösterebilir. Ancak genel olarak ayarlamak için yapanız gereken kumandayı alarak head modunun seçilmesi gerekmektedir. Böylece siz de bu ayarı yaptıktan sonra klimanızı kış moduna almış olacaksınız. Kış moduna aldıktan sonra klima sıcak üflemeye ve odayı ısıtmaya başlayacaktır. Diğer fan ayarı gibi ayarları da kendi istediğinize göre değiştirebilirsiniz.

Kış aylarının gelmesiyle beraber siz de kış moduna geçebilir ve kış modunda sıcak üflemesini sağlayabilirsiniz. Klima kış modunu ayarlamak ise yukarıda da anlatıldığı üzere oldukça kolaydır. Kumandası ile tek tuşla yapabileceğiniz bu ayarı tüm kış boyunca ısınma amacıyla kullanabilirsiniz. Yaz aylarına geldiğinizde de klimanın ayarını çok kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz.