0 +

Klima mONTAJI
montaj inpage 1
Klima montajı

Uzman kadro, sorunsuz montaj

Kışın ısınmak ve yazın serinlemek için her evin vazgeçilmez bir ürünü olan klima montajı firmamızın alanında uzman personellerinin yer aldığı teknik servis ekibi tarafından sağlanıyor.

İklimlendirme teknolojisinin gelişmiş olanakları ile üretilen klimalar, günümüzde her ev ve işyerinde değişen hava koşullarına uyum sağlamak amacıyla kullanılıyor. Fakat tüm klimalar fonksiyonel açıdan benzer sistemlerle çalışıyor olsa da montaj işlemleri için farklı teknikler uygulanıyor. Ev, ofis, kafe, restoran, hastane ve okul gibi iş ve sosyal yaşam alanlarında kullanılan klimalar, kapalı mekanlarda soğuktan ve sıcağın bunaltıcı etkilerinden korunmanıza yardımcı oluyor. Ev veya işyerinize klima almak istediğiniz zaman satın aldığınız firmanın yetkili teknik servisinden klima montaj hizmeti talep etmeniz gerekiyor. Çünkü klimaların montaj işlemi profesyonel teknik bilgi ve deneyim gerektiriyor. Klima söküm işlemi, montaj hizmetleri, montaj ücretleri ve montaj sırasında dikkat edilmesi gerekenler sizler için şöyle derleniyor.

güvenli ve sağlıklı yaşam alanları

Cihazınız için en ideal montaj yerini belirlerken profesyonel ve disiplinli bir çalışma sürecini Klima Servisi olarak izliyoruz. İşlem yapılacak alanın keşfini tamamladıktan sonra ideal montaj alanı oluşturup ortaya çıkabilecek problemler için tedbir alırız. Bu sayede de yaşam alanlarının avantajlı bir şekilde değerlendirilmesini sağlarız.

Profesyonel bir klima montajı ile:

0 +

Mutlu mÜŞTERİ
montaj inpage 2
Klima Montajı Nedir?

Klima ustaları tarafından yapılan klima montajı yeni veya kullanılmış olan klimaların kullanıma hazır hale gelmesi için duvara monte edilme işlemi olarak tanımlanıyor. Klima montaj işlemi, yalnızca yeni satın alınan klimalar için uygulanmıyor. Daha önceden kullanılmış olan klimalar da mekân değişikliği sırasında teknik bir montaj işlemine gerek duyuyor.

Klima montaj ve söküm alanında uzman personeller tarafından uygulanan teknik işlem, klimaların kullanılması gereken en doğru yere doğru yöntemlerle takılmasını sağlıyor. Klima montaj işlemleri, teknik servis uzmanları tarafından gerçekleştirildiğinde evde veya işyerinde oluşabilecek olası risk ve kazalar ortadan kaldırılmış oluyor.

Klima montajını maddi açıdan kaçınmak için kendiniz yapmak isteyebilirsiniz. Fakat klima servisi sektöründe yıllara dayanan tecrübeleri ile çalışan teknik servis ekibimiz, bu yöntemin ev ve işyeri sahipleri açısından tehlikeli olduğunu ifade ediyor. Montaj sırasında yapacağınız ufak bir yanlış hamle veya eksiklik, klimayı kullandığınız süre boyunca çeşitli problemleri beraberinde getirebiliyor. Üstelik bu alanda eksik olunan tecrübe ve teknik bilgi nedeniyle, klimanın montajı sırasında yapılan yanlış bir uygulama ev veya işyerlerinde geri dönülemez kazalara neden olabiliyor. Siz de evinizde güvenilir alanlar oluşturmak ve mekân içinde çalışıp yaşayan kişilerin hayatını risk altına almamak için firmamızın klima montaj hizmetlerini değerlendirebilirsiniz. Teknik servis ekibimiz tarafından uygulanan klima montaj fiyatları için web sayfamızı ziyaret edebilir, klimanızın kusursuz bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Klima Montajı Nasıl Yapılır?

Klima montaj işlemi, klimalardan alınan performansı yükseltmek için birtakım teknik bilgi ve tecrübe eşliğinde uygulanması gerekiyor. Yanlış işlemlerin neden olduğu klima arızaları ve klimalarda düşük verimlilik problemleri, teknik servis ekibinin bilgi ve tecrübeleri ile minimuma indiriliyor.

Klima montaj işlemi iç ve dış ünite olmak üzere farklı 2 kategoriden oluşuyor. Klima iç ünite montajı sırasında uygulanacak adımlar şöyle sıralanıyor:

 • Klimanın takılacağı yerin belirlenmesi gerekiyor.
 • Klimanın takılacağı duvarda klimanın iç ünitesinin yerleştirileceği bölümler işaretleniyor. Duvarda montaj için işaretlenecek olan bölümler, klimanın ölçülerine göre ayarlanıyor.
 • Duvarda işaretlenen bölümler matkapla delinip dübeller yerleştiriliyor. Ardından vida yardımı ile klimanın iç ünitesi sabitleniyor.
 • Klimanın iç ünitesini sabitledikten sonra, duvar ile tam olarak temas edip etmediğini kontrol edebilirsiniz. Duvar ile tam temas halinde olmayan klimalar çeşitli arızalara neden olabiliyor.
 • İç ünitenin klimanın dış ünitesi ile sorunsuz bir şekilde montaj edilmesi için uygun olan yerleri delmeniz gerekiyor. Açtığınız deliklerden elektrik kablolarının ve hortumların geçişi sağlanıyor.
 • Hortum borularının ve kabloların uygun ölçülerde kesim işlemi tamamlandıktan sonra, iç ünite plakasının yerine yerleştirilmesi gerekiyor.

Teknik servis uzmanlarının dikkat etmesi gereken püf noktalara dikkat ederek sırası ile uyguladığı işlemler sonucunda, klima montaj hizmeti tamamlanmış oluyor.

Klima montaj uygulamasında iç ünite plakasının montajı kadar dış ünitenin montajı da oldukça önem taşıyor. Klimaların sorunsuz çalışması ve yaşam alanlarında olası kazaları önlemek adına iç ünite montajında olduğu gibi dış ünite montajında da dikkat etmeniz gereken püf noktalar elbette bulunuyor. Firmamızın teknik servis ekibi tarafından uygulanan klima montaj işlemleri, işlem sırasında tüm detaylar düşünülerek özel olarak uygulanıp tamamlanıyor.

Klimaların dış ünite montaj işlemleri ise şöyle sıralanıyor:

 • Dış ünite montajı için gerekli olan ayaklar, gerekli ekipmanlar eşliğinde monte ediliyor.
 • Dış ünite montajında ayakların monte edilmesinin ardından, klimanın ölçülerine göre iki ayak arasında yer alan mesafeyi metre yardımı ile belirlemeniz gerekiyor.
 • Klimanın birbirine geçirilerek monte edildiği ayaklar, duvara hizalanarak asılacak olan yerlerin belirlenmesi ve matkap yardımı ile delinmesi gerekiyor.
 • Klima iç ünite montajında ve dış ünite montajında duvar üzerinde açılan delikler birbirinin üstüne getiriliyor. Ardından ünite ile ayak bölümleri takoz yardımı ile birbiri üzerine yerleştiriliyor.
 • Dış ünite montajının belki de en önemli aşaması olan tahliye borularının, dış ünite plakasında doğru yere takılması gerekiyor.
 • Su hortumları klimanın dış ünitesine bağlandıktan sonra, hattın duvar içine yerleştirilmesi gerekiyor.

Firmamızın teknik servisi tarafından çivi, alçı ve drenaj hattı borusu gibi gerekli ekipmanlar ile sırasıyla uyguladığı montaj işleminin dış ünite bölümü ise bu şekilde tamamlanıyor. Firmamızın klima montaj fiyatları için bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Klima Nasıl Takılır?

Klima teknik servisi ekibimiz tarafından uygulanan klima montaj hizmeti, klimadan aldığınız verimi yükseltirken aynı zamanda yüksek oranda enerjiden tasarruf etmenize yardımcı oluyor. İklim koşullarının değiştiği günümüzde, hissedilen hava sıcaklıklarının çok yükselip düşmesi, klimaya duyulan ihtiyaçta artışa neden oluyor. Yaz sezonunda yükselen hava sıcaklığı ev içinde klimadan destek almayı neredeyse zorunlu hale getirirken, kış sezonunda ise aniden eksilere kadar düşen hava sıcaklıkları için de benzer şekilde klimaya ihtiyaç duyulabiliyor.

Firmamızın uzman teknik servis ekibi ile uygulanan klima montajı ve sökme işlemleri, üstün bir iş gücü niteliği gerektiriyor. Bunun için deneyimlerini çeşitli firmalarda kanıtlamış alanında uzman teknik servis personellerimiz, klimaların montaj ve söküm işlemlerinde aktif olarak rol oynuyor. Gerek bizim güvendiğimiz ve yıllarını bu sektöre adamış teknik servis ekibimiz, gerekse kaliteye dayanan müşteri odaklı çalışma prensibimiz bizleri tahmin etmeniz gereken başlıca nedenler arasında yer alıyor.

Klimanın nasıl takıldığına dair birçok klima kullanıcısı internet üzerinden araştırma yapıyor. Yeni alınan klimalar için klimanın satın alındığı firma kullanıcılara aynı zamanda kurulum işlemi vadediyor. Klimanın markası ve ölçüleri, montaj işlemi sırasında hayati önem taşıyor. Bu nedenle kullanılmış olan klimaların veya yeni aldığınız klimanın mekân değişikliği için talep ettiğiniz klima montaj fiyatları, klima servisi sektörüne yönelik uygun seçenekleri sizler için hazırlıyor.

Klima takılırken öncelikle iç ünite plakasının duvara monte edilmesi gerekiyor. Bunun için cıva, vida, çivi, pense ve matkap gibi çeşitli teknik ekipmanlardan faydalanmanız gerekiyor. Klimanın iç ünite montajı gerekli görülen adımların sırası ile uygulanmasının ardından tamamlanıyor. Daha sonra klimanın dış ünite montajına geçiliyor. Klima iç ünite plakası ve dış ünite plakasının birbirine sorunsuz bir şekilde geçirilmesi geçiriyor. Bu alanda işinin ehli uzman teknik servis ekibimiz, iç ünite ve dış ünite plakalarının uyumlu bir şekilde monte edilmesi için tüm ince detaylara dikkat ederek işlemini tamamlıyor. Böylece klimanın iç ve dış ünite plakalarının kusursuz bir şekilde yerleştirilmesiyle klimalarda oluşabilecek arızaların önüne geçebilirsiniz.

Klima Nasıl Sökülür?

Cihazın ve bulunduğunuz ortamın güvenliği açısından klimanın söküm işleminde özenli davranılması gerekiyor. Klimanın sorunsuz çalışması ve yüksek performans göstermesi için oldukça önemli bir aşama olan klima sökme uygulaması, firmamızın klima montajı hizmeti arasında yer alıyor. Firmamızın teknik servisi tarafından uygulanan klima söküm çalışmalarında talep ettiğiniz tüm bilgilere web sitemizden ulaşabilirsiniz.

Peki klima nasıl sökülür, klima söküm işleminin teknik servis ekibi tarafından sırası ile uygulamaya konulan adımlar şöyle sıralanıyor:

 • Klima söküm işlemi için, klimanın gazını dış ünite plakasında bir arada tutmanız gerekiyor. Bu işlem için klimayı kısa bir süreliğine çalıştırmaya başlamalı ve ardından sırası ile soğuk su ve sıcak su vanaları kapatılıyor. Klima gazını dış ünite plakasında bir arada tutmak için gereken adımlar böyle sıralanıyor.
 • Klimanın iç ünite plakasının sökülmesinin ardından elektrik kabloları ve boru hatlarının söküm aşamasına geçiliyor. Tornavida başta olmak üzere en çok kullanılan yardımcı teknik ekipmanlar sayesinde klimanın bağlantılarını da ortadan kaldırmanız gerekiyor.
 • Boruların sökümünün ardından klimanın iç ve dış ünite bağlantısı kesilmiş oluyor.
 • Klima iç ve dış ünite bağlantısının kesilmesinin ardından iç ve dış ünite plakasını birbirinden ayırarak sırası ile duvardan sökme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Firmamızın klima montajı hizmetlerini değerlendirmek ve fiyatlarımız hakkında bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Klima Montajı Ücretleri Ne Kadar?

Teknik servisimiz tarafından sağlanan klima montaj fiyatları, klimanın markası, özellikleri ve monte edilmesi istenen bölgeye göre farklılık gösteriyor. Klimanın sökülmesi ve montajı alanında deneyimini yıllara dayandıran klima ustalarının yer aldığı teknik servis ekibimiz, montaj ve sökme aşamalarında tüm bilgi ve tecrübelerini ortaya koyuyor. Böylece klimalardan alınan verim yükseltilerek ürünlerin daha uzun ömürlü kullanılması mümkün hale geliyor.

Firmamız klima montaj fiyatlarını belirlerken bazı faktörleri baz alıyor. Örneğin salon tipi klimaların montaj fiyatları ile duvar tipi klimaların fiyatları değişiklik gösteriyor. Bizlerden istediğiniz klima montaj hizmetlerinin fiyatlarını klima montaj keşfi sırasında belirliyoruz. Klimanızın türünü, büyüklüğünü, markasını ve monte etmek istediğiniz alanı yakından görerek sizlere net bir fiyat tayini yapabiliyoruz.

Klima montaj işlemlerinde sizlere sunduğumuz fiyatlar, klima ustalarının üstün performans ve deneyimleri eşliğinde montaj ve söküm işlemlerinin kusursuz bir şekilde uygulanmasına bağlı olarak belirleniyor.

Ev veya ofis gibi alanlarda genellikle duvar tipi klimalar kullanılırken, büyük işyerlerinde ise kaset ve salon tipi klimalar tercih ediliyor. Firmamızın duvar tipi ile salon ve kaset tipi klima montajlarında belirlediği fiyat farklılığı ise, ara tesisat malzemelerinin fazlalığına bağlı olarak ortaya çıkıyor. Büyük bir sistemi çalıştırması için içinde yer alan hortum ve güç kablolarının salon ve kaset tipi klimaların sorunsuz bir şekilde çalışmasını ve ileride oluşabilecek arızaları minimuma indirmesi için kusursuz bir şekilde monte edilmesi gerekiyor.

Klima montajında ve söküm uygulamalarında sizlere hazırladığımız fiyat tekliflerinde bazı uygulamalar bu listeye dahil edilmiyor. Özellikle büyük işyeri sahipleri, normal montaj uygulamasında dahil olan işlemlere ek olarak bazı uygulamaları kendiliğinden talep edebiliyor. Fakat böyle durumlarda teknik servisimizin ihtiyaç duyduğu yeni ekipmanlar ve sarf edeceği ekstra performans için farklı fiyat ücretlendirmesi hazırlayabiliyoruz.

Firmamızın klima montajı işlemleri için size sunduğu fiyatlar hakkında konuşmak ve işlemlerin detayları ile ilgili bilgi almak için iletişim numaralarımızdan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Klima Montajında Nelere Dikkat Edilmeli?

Teknik servisimizin sağladığı klima montajı işlemlerinde basit gibi görünen bazı süreçler daha kompleks bir hale dönüşebiliyor. Bu noktada teknik servis ekibi olarak hizmet veren firmaların tecrübe ve bilgileri devreye giriyor. Siz de işyerinizde veya evinizde kullandığınız klimaların doğru bir şekilde kurulumunu sağlamak ve sorunsuz olarak uzun ömürlü kullanım imkanına sahip olmak için klima montaj işlemleri için profesyonel teknik servis hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Klima montaj sırasında dikkat edilmesi gereken detaylar nelerdir, şöyle açıklanabiliyor.

 • Klima montaj işleminde uygun bir fiyat belirleyerek hizmet planı oluşturmak için klima montaj keşfinin yapılması büyük önem taşıyor. Dolayısıyla firmamız klimanın monte edilmesi gereken yeri ve klimanın özelliklerini öğrenmek için müşterilerin belirttikleri adrese teknik servis ekibini gönderiyor. Firmamızın teknik servis ekibinin sağladığı klima keşfi sonunda müşterilere en uygun fiyat düzeyi sunularak, montaj işleminin detayları ve varsa hizmete dahil edilmeyen ek ücretlendirmeler açıklanıyor.
 • Klima montajında klimanın takılacağı alanın doğru seçilmesi büyük önem taşıyor. Klimanın monte edilmesi istenen yerin sağlam ve düz biz zemin olması gerekiyor.
 • Klimanın monte edilmesi istenen yerde herhangi bir gaz kaçağı olup olmadığının kontrolünün yapılması gerekiyor. Dolayısıyla klima montaj işlemi, yanıcı gazlar ile etkileşime geçmeden evde olası yangın felaketlerine zemin hazırlanmamış oluyor.
 • Montaj işlemi sırasında yer belirlemenin öneminden bahsetmek biraz uzun sürebiliyor. Fakat klima montaj işleminin en önemli aşaması, monte edilmek istenen bölgenin en sağlıklı ve uygun bir alan olması hakkında vurgu yapıyor. Taşıyıcı kolonlara temas etmemesi gereken klimanın iç ve dış ünitesi aynı zamanda duvarın yapısı ve görünümünü bozmaması gerekiyor.
 • Klimanın iç ünite montajının tamamlanmasından sonra, drenaj hortumları ve elektrik kablolarının kurallara ve klimanın türüne uygun olarak kesilmesi ve bağlanması gerekiyor.

Klima montaj işlemi sırasında tüm bu noktalara dikkat ederek montaj işlemini tamamlayan teknik ekibimiz, klimaların enerji harcamasında gözle görülür bir düşmeye yardımcı oluyor. Aynı zamanda ev veya ofisinizin en uygun alanında bulundurmak istediğiniz klima montaj fiyatları açısından değerlendirildiğinde oldukça makul düzeylerde olduğu söylenebiliyor.

Çağrı Merkezi:

444 4 021